Jak na "Jurský park"?

#3831 2. 7. 2011

Martin: Dobrý den, chystám se od 8.8.na týdení výpravu do Maďarska na revír "Jurský park - jurský kapor" - kde mám na týden objednané rybolovné místo č.15 a rád bych kdyby jste mi doporučili nějaké boilies + pelety. Jinak budu sebou brát kukuřici a řepku. Nikdy jsem na takové podobné vodě doposud nebyl. Budu rád za veškeré možné rady a doporučení od zkušených kaprařů. (jaké návazce, nástrahy, jakou zvolit vnadící taktiku apod.) Předem děkuji za odpověď. Martin

Nikl Team

Dobrý den Martine,

odpověď na Vaši otázku by rozhodně vydala na celou knihu. Pokusíme se Vám napsat "univerzální" taktiku, která s drobnými úpravami většinou funguje na všech revírech.

Pokud si chcete aktivně zarybařit, doporučíme Vám boilie 3XL READY či Noční Můra READY společně se stejnojmennými doplňky - plovoucím boilies, peletami, boosterem, dipem, obalovacím těstem - možností je spoustu a záleží na Vašich sympatiích k jednotlivým produktům. Možností, jak tyto výrobky efektivně zkombinovat je opravdu mnoho - doporučujeme Vám projít si zpětně naši poradnu, zprávy od vody či články, kde najdete jistě mnoho a mnoho inspirace.

Pokud se budete chtít zaměřit spíše na větší jedince, osobně bychom zvolili boilie C4 READY či Food Signal READY. S těmito selektivnějšími návnadami většinou neznamenáte tolik záběrů, ale váhový průměr ryb je často velmi vysoký.

Co se týče strategie vnazení, bude záležet na aktivitě kaprů - všeobecně je lepší začít s menším množstvím a v případě dobrého rozmaru kaprů přidat.

Jedno místo bychom Vám ale doporučili zakrmit více - například Vámi zmíněnou kukuřicí a řepkou. Na toto místo pravděpodobně upoutáte pozornost menších ryb, které většinou později následují i ty větší...

Co se týče koncových sestav, bude záležet na revíru. Bohužel s ním nemáme konkrétní zkušenosti, takže nevíme, jestli se jedná o revír s vázkami či je zde překážek minimum. Opět Vám doporučíme projít si zpětně poradnu, články a zprávy od vody, kde dle našeho názoru naleznete odpovědi na všechny Vaše otázky.

Přejeme hodně štěstí, Nikl team

Návrat na přehled dotazů