Co bylo špatně?

#3832 2. 7. 2011

dusan: Ahoj.Chcel by som sa opytat ohladom boilies 3xl ready na ktore s oblubou a celkom aj s uspechom chytam u nas na mensich svazovkach.Dnes som sa vratil zo 6 dnovej rybacky na ktoru ma pozval kamarat do celkom ineho kraja na asi 25ha rybnik s ozaj malym tlakom rybarov(za tyzden nas tam bolo asi 5na celom rybniku) ale fakt dobre zarybneny.Zobral som si 3kg boilie a 3kg peliet vsetko 3xl a dene som krmil po pol kg aj boilie aj peliet,este prvy den som dal asi 1kg kukurice no za 5 dni som nemal ani zaber.Trety den mojho chytania prisiel kolega na moje lovne miesto hodil par peliet balibut krv a aj na ne chytal,v ten den vytiahol 8 kaprov tak od 60 do 80 cm a darilo sa mu aj dalsie dni.Ja som menil montaze,navazce,haciky skusal pelety,gule a 5 dni nic.Az na siesty ked sme balili som dal na vlas 3 zrna kukurice a na druhy prut ovocnu peletu nal som kapra na oba pruty.Prosim vas o vas nazor co bolo zle alebo cim to bolo ze 3xl tam vobec nefungovalo ked inde slape dobre a o mesiac idem tam znova na tyzden ci ho ma cenu vobec zas tam skusat pripadne co ine by ste mi tam poradili.A ESTE NA 3XL TAM URCITE ESTE NIKTO NECHYTAL MOZE TO BYT TYM?ZA ODPOVED VOPRED DAKUJEM

Nikl Team

Dobrý den Dušane,

popravdě, ani fenomenální 3XL není lékem na všechny situace. Jak jste se sám přesvědčil, kapři se jednoduše v danou chvíli chtěli krmit jiným typem návnad.

Domníváme se, že to určitě není způsobeno tím, že se na konkrétním revíru s 3XL nelovilo, ale úplně obyčejnou kapří náladovostí a chutí na jiné krmení, než jste jim nabízel. 

Pokud pojedete příště, vyzkoušejte jiný typ návnad a nástrah (osobně bychomsi však 3XL vzali s sebou a vyzkoušeli jej tentokrát znovu, alespoň na jeden prut). Pokud Vám ryby neberou, je důležité zkoušet, experimentovat, měnit návnady, nástrahy nebo třeba i místo. Zkrátka je důležité citlivě reagovat na "požadavky" kaprů.

Přejeme hodně štěstí do dalších výprav, Nikl team

Návrat na přehled dotazů