Použití Total Contactu pro lov na odhoz.

#3861 6. 7. 2011

Jozef: Nazdar borci.
Tak som od Vás zobral pletenku a mám hodne dôležitý dotaz. Ako je to s lovom na náhod? V článku som sa len dočítal, že sú možné dlhšie hody, ale máte už nejaké nové informácie. Váš Total Contakt verzus monofil? Výhody, nevýhody? Nechcem si Vašu šnúru namotať na navijaky a na pretekoch zistiť, že je to niečo úplne nevhodné. Možno máte už nejaké informácie, ktoré môžu pomôcť vo výbere Contakt verzus monofil na náhody okolo 100 m. Za odpoveď ďakujem.
Dotaz k produktu: Total Contact

Nikl Team

Dobrý den Josefe. 

Šňůra Total contact byla odzkoušena nejen jako nepostradatelná součást výbavy pro lov na dalekou vzdálenost, ale i jako opravdu výborný pomocník pro daleké náhozy. 

Vzhledem k její opravdu nízké váze, nízkému průměru a nulové paměti je naprosto perfektní volbou pro extrémně dlouhé náhozy. V kombinaci s odhozovým monofilem nebo šokovou šňůrou Shock Braid jsme ji ke spokojenosti používali pro daleké odhozy a s jistotou můžeme tvrdit, že je s ní možné s vynaložením stejného úsilí dosáhnout o minimálně 25% delších náhozů než se srovnatelně pevným vlascem.

Jediný detail na který je potřeba nezapomenout je před lovem a každým náhozem šňůru na navijáku vždy jednoduše několika cáknutími vodou navlhčit, čímž zcela eliminujete možnost tvorby tzv. paruk při náhozech, z čehož má většina lovců strach. Popravdě se nám podobné "neštěstí" nepodařilo snad ani jednou.

Věříme, že budete při používání pletené šňůry pro daleké náhozy velmi spokojen. 

S pozdravem Nikl team. 

 

Návrat na přehled dotazů