Signalizátor Snake DE-LUXE

#387 13. 9. 2009

Tomas : Dobrý den přeji
můj dotaz se týká hlásičů Snake DE-LUXE.
Zájímal by mě dosah příposlechu, možnost vypnutí pozičního světla, vodotěsnost, možnost nastavení citlivosti, vaše poznatky z jejich používání....Vypadají kvalitně zpracované a zvažuji jejich koupi.Díky za odpověď T.

Nikl Team

Dobrý den Tomáši,

signalizátory Snake DE-LUXE používá už celá řada členů našeho týmu. Jsme rádi, že můžeme opravdu hrdě konstatovat, že tyto hlásiče naprosto bez výhrad splňují všechny kritéria pro používání při lovu kaprů i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Dosah příposlechu je těžko vyjádřitelná hodnota, protože je naprosto zásadně ovlivněná terénem na břehu. Důležitý je přímý optický kontakt přijímače s vysílačem (zabudovaném v hlásiči) a charakter a četnost překážek mezi hlásičem a přijímačem. Pokud mezi Vámi a pruty bude vzdálenost kolem 100metrů a nebudete mít stínění například výraznými terénními nerovnostmi, s dosahem příposlechu nebudete mít nejmenší problém. Na ideálně rovném břehu, například louce, ale dosah příposlechu bude ještě o desítky metrů větší.

Poziční světla v hlásičích není možné nijak vypnout. V tomto ohledu musíme konstatovat, že jsme ze začátku také měli s červenými pozičnmi mikrodiodami trochu problém a připadaly nám velmi nepraktické. Během pár nocí u vody jsme si na ně ale zvykli a rozhodně nejsou rušivým prvkem. Naopak, pokud chytáte s pruty ve vidlích (ne ve stojanu), které po břehu rozmístíte například do vysoké trávy na břehu budou Vám decentní poziční světýlka pod každým prutem velmi praktická a vždy budete mít přehled o poloze prutu na břehu.

Vodotěsnost hlásičů – s těmito signalizátory jsme u vody zažili opravdu silné přívalové lijáky a nikdy jsme neměli problém s jakokoliv poruchou. Stalo se dokonce, že jeden zákazník lovil na lokalitě, kde občas velmi výrazně kolísá hladiny vody. Přes noc voda stoupla o 50cm, což znamenalo zaplavení jeho prutů i s hlásiči. Hlásiče byly pod vodou řádově několik hodin a po vytažení z vody přestaly fungovat. Zákazník hlásiče rozebral a nechal vyschnout. Poté je složil zpět a hlásiče opět fungují bez chyby.

Zajímavostí je, že tu noc byl u vody i kaprař s hlásiči Fox RX, které rovněž absolvovaly tuto koupel. Tyto signalizátory, které jsou „vlajkovou lodí“ Foxu však ani po důkladném vysušení už fungovat nezačaly. Možná je to náhoda a takovýto „test“ hlásičů" je už přitažený za vlasy. Přesto je to přinejmenším zajímavé.

Pokud se týká ovládání – je na hlásičích Snake De-Luxe pomocí vodotěsných membránových tlačítek možnost volit výšku tónu, hlasitost a barvu diody (volitelná z cca 7 barev). Citlivost není možné měnit, ale nikdy jsme nebyli v situaci, kde by citlivost těchto hlásičů nebyla optimální.

Jak jsme uvedli na začátku – signalizátory Snake DE-LUXE jsou vysoce výkoné a funkční hlásiče, které sami používáme a rozhodně je můžeme vřele doporučit všem, kteří od hlásiče kromě krásného designu očekávají také nekompromisnéí kvalitu a spolehlivost.

Přejeme hodně štěstí u vody a šťastnou ruku při výběru signalizátorů!

00387_6.jpg
00387_dsc_0024.jpg

00387_dsc_0101.jpg
00387_dsc_0427.jpgNávrat na přehled dotazů