Použití Ring kitu ?

#393 17. 9. 2009

Milan : Ahoj všem,
díky za předešlé rady.
Chci se zeptat, je vhodné použití RING KITu a popř. vlasového rovnátka pro háčky LONGSHANK Nailer vel. 6 a 8, nebo je lepší se držet "klasické montáže".
Děkuji.

Nikl Team

Ahoj,

háčky Longshank Nailer používáme v podstatě všichni velmi rádi. Ostřejší a chytlavější háček by si hledal jen velmi velmi těžko. Základní způsoby použití těchto háčků jsou dva:

1, Navázání na měkkou šňůrku s jezdícím kroužkem stylem „Blowback-rig“. Tato sestava je velmi efektivní a v případě, že použiješ opravdu jemnou šňůrku, která umožní dostatečně volné klouzání kroužku po ramínku háčku je to jedna z nejmazanějších sestav, které můžeš použít. Nevýhodou je, že je malinko náročnější k navázání a je možné ji efektivně využívat jen s jemnějšími pletenými materiály.

2, Sestava s vlasem uvázaným na klouzacím kroužku, který se pohybuje mezi dvěma silikonovými zarážkami – tedy sestava s Ring Kitem je o hodně flexibilnější, protože je na ní možné kombinovat v podstatě jakékoliv materiály, aniž by například jejich tuhost negativně ovlivňovala volnost pohybu nástrahy na vlasu po ramínku háčku. Dobrým tipem je použití sady Ring Kit, který je k nezaplacení například v situacích , kdy Vám nástrahu atakují bílé ryby, které jsou schopné kompletně zacuchat vlas s nástrahou do podoby, kdy koncová udice zcela ztrácí svoji funkčnost. V takovém případě zkrátka uvážete na kroužek vlas z fluorocarbonu, čímž bílým rybám zabráníte zamotat Vaši koncovou udici.

Vlasové rovnátka na háčcích Longshank Nailer používáme především na velikosti 6. Velikost 8 většinou používáme bez rovnátka.

Obě varianty jsou velmi efektivní,radíme Vám vyzkoušet obě a sám si ověřte, která z těchto dvou je pro Váš styl rybaření vhodnější.

Hodně štěstí u vody!

00393_dsc_0078.jpg
00393_dsc_0156.jpgNávrat na přehled dotazů