Dlouhodobé dipování nepřináší úspěch

#397 21. 9. 2009

radim: Dobry den. Chci se zeptat pouzivam 3XL a mojito + dip 3XL a mojito.Davam pokazde par kulicek do dipu a necham tam i 14 dni pak jedu na ryby a chytam na ne.Moc zaberu mi nechodi.Kdyz dam cerstvou kulicku a namocim ji do dipu tak mam zabery casteji nez kdyz mam nedipovane boili predem.Muze dojit tzv. predipovani?

Nikl Team

Dobrý den Radime,

Vámi popisovaná situace není ojedinělá. S postupně se rozvíjejícím a zesilujícím rybářským tlakem roste přímo úměrně také ostražitost lovených ryb. Na některých vodách se Vám dokonce osvědčí nejen své nástrahy před nahozením vůbec nedipovat, ale naopak dokonce několik hodin máčet v kbelíku naplněném vodou z jezera, aby se z něj vymyla část atraktivních látek a kapři jej přijímali s větší důvěrou. Takové nástrahy pak vydávají stejný lákavý signál jako kuličky boilies, které na dně leží už delší čas a kapři je považují za „bezpečnější“.

To je zároveň dobrý tip, který můžete vyzkoušet na Vaší konkrétní vodě, kterou popisujete. Pravděpodobně bude tento způsob předložení nastražení efektivnější.

Přesto jsou dipované nástrahy opravdu výrazně efektivější a zpravidla s nimi zaznamenáte výrazně více záběrů. I na francouzském Cassienu, který je pověstný opatrnými rybami se nám dipování velmi osvědčilo. Váš případ je spíše výjimka, která toto pravidlo potvrzuje :-)

Jinak podobný dotaz jsme zodpovídali na http://www.nikl.cz/poradna.php ?skip=27">této straně poradny – dotaz číslo 279.

Přejeme dobrý lov a vyzkoušejte naši radu! Budete mile překvapen…

Návrat na přehled dotazů