Jizera

#4023 16. 8. 2011

Ondra: ahoj kluci Chtěl bych se vás zeptat jestli někdo z vás nechytal na řece jizeře nemohu na ní dosáhnout žádných alespoň slušných výsledků ač se snažím jakoli nemám loď ani echolot a jejich lokalizace v mém případě nefunguje tvz. nejsem schopen je podle něčeho lokalizovat kde bych je mohl vyhledat nebo v jakých místech se zdržují? je to voda z hor takže je celkem po celý rok celkem chladná chce to třeba dlouze zakrmovat aby si kapři zvykli konzumovat boilies? nebo jak je to? ďíky za vaši radu!

Nikl Team

Ahoj Ondro,

Jizera je pro lov větších kaprů velmi složitá voda. Jednak zde kaprů tolik není a také je to velmi specifický revír.

Stěžejním aspektem úspěšného lovu je správná lokalizace ryb. Kapři budou často v zatáčkách, v blízkosti vázek a v hlubších dírách či vracácích. Na všech těchto místech je dobré kapry hledat, jelikož to jsou jejich přirozená útočiště či místa, kde hledají potravu.Kapři se často také projeví sami. Závary na hladině či výskoky Vám můžou pomoci odhalit úspěšná loviště.

Zkoušet kapry nalákat na déle krmené místo se konkrétně na Jizeře pravděpodobně moc rybářům neosvědčilo - alespoň podle našich informací. Pro lov většinou stačí menší množství kvalitního boilie, ideálně v menším průměru.

Přejeme úspěšný lov, Nikl team

Návrat na přehled dotazů