Vlastní mix

#4028 17. 8. 2011

Bobo: Dobrý den,mám pár otázek na některé Vaše produkty a zeptám se tedy jen v jedné otázce, poskládal jsem si novou směs z tepelně upravených surovin ve složení 40% rybí moučky, 20% ptačí zoby ostatní mléčné proteiny, konopí, krevní moučka, RR.Ze směsi bych rád udělal 2 druhy boilies, Kolínský losos a Banán.
otázka 1. stačí do 1kg směsi přidat 5gr. chuť stimulátoru Kolínský losos + 5 ml. esence Kolínský losos?
otázka 2. kolik ml. do 1kg směsi použít esenci banán?
otázka 3. lze na tuto směs použít boostery sweet?
Děkuji moc, Bobo
Dotaz k produktu: Kolínský losos chuťový stimulátor

Nikl Team

Dobrý den,

ochucení 5ti gramy chuťového stimulátoru a 5ti mililitry esence dosáhnete slabšího ochucení esencí. Pokud je to V8š záměr a chcete mít tento boilies s menším obsahem esence (ve většině případů bude selektivnější), určitě se jedná o dobrou volbu. Pokud chcete mít Váš boilies více atrakitvní, doporučujeme Vám použít esence zhruba 7-8ml na kilogram.

Záleží samozřejmně na propustnosti Vaší směsi, ale uvedené poměry esencí by měly +- odpovídat.

Při ochucení banánovou esencí Vám doporučujeme použít přibližně 8-10ml na kilogram mixu - opět pokud chcete výraznější banánové aroma. Při nižším dávkování (okolo 5ti mililitrů) bude z boilies cítit pouze slabší banánová vůně.

Sweet boostery jsou určeny k finálnímu zatrakitvnění boilies (přelití před použitím) a pro výrobu boilies je příliš nedoporučujeme. Lepší cestou je použití některých tekutých potrav - pro tento mix bychom Vám doporučili Liquid Liver či Amino Liquid. Pro jarní měsíce (či pokud chcete boilie ladit spíše do sladka) a recept s banánovou esencí bychom sáhli po tekutém CSL v kombinaci se sladidlem NHDC či Melasou.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů