Jak se dostat na velký kapry.

#410 26. 9. 2009

Jindra: Dobrý den,chtěl jsem se zeptat.Byl jsem na jedné pískovně u Hradce,měl jsem sebou boilie rrr pepper (Kolínský losos).A měl jsem na něj záběry jen od malých kaprů.Tak bych chtěl poradit co udělat proto ,abych se dostal i na větší ryby.Děkuji moc.

Nikl Team

Dobrý den Jindro,

je široce rozšířeným omylem, že je to právě jen a pouze použit boilies, co ovlivňuje velikost lovených kaprů. Zvolené boilies je důležitou součástí cíleného lovu velkých ryb, ale rozhodně není jediným.

Použitá nástraha je jednou věcí, ale důležitá je rovněž taktika vnadění. Boilies RRR Pepper/Kolínský losos v minulosti dokázalo nachytat opravdu velké množství i opravdu velkých ryb – v čele s obřím šupináčem přes 25kg ze slovenské svazovky. Pokud máte problém s menšími rybami, v první řadě zkuste zvětšit průměr použitého boilies. My ve většině situací používáme kuličky o průměru 24mm.

Abyste se vyhnul menším rybám, je dalším dobrým tipem také rozkrmení jednoho místa pomocí partiklového mixu a například staršího krájeného boilies. Nebo si namíchejte vlastní směs kukuřice, řepky ale také konopí si dopředu upravte, přimíchejte krájené boilies a například pomocí vnadící rakety naházejte cca 3kg této směsi na určené místo. Takto prokrmené místo by mělo být nejméně 20metrů vzdálené od Vašeho lovného místa.

Principem této taktiky je zaujmutí pozornosti menších ryb a jejich přilákání k bohatě nakrmenému místu. Větší kapři také zaznamenají tento ruch na dně a připlavou. Ne ale do bezprostřední blízkosti prokrmeného místa, budou opratrně kroužit v okolí. A to je právě šance, jak je chytit. Nastražte svoje pruty dále od tohoto místa jen s několika kuličkami volné návnady…

Přejeme dobrý lov!

00410_hazeni-rakety.jpg
00410_nahazovani-1-120.jpgNávrat na přehled dotazů