Jak moc vysušit boilies?

#412 27. 9. 2009

Petr: Zdravím vás chci se zeptat jak si mam připravit boilies.Jedu cca za 20dní na výpravu na 14 dní mam od vás boi. 3xl o vel. 30 a 24. Někde sem slyšel že je dobré nechat ho vyschnout aby uplně zdvrdlo tak se chci zaptat přímo vás jak je to nejlepší třeba jestli na krmení použít uplně vyschlé a nástrahu použít čerstvou? A Co by jste mi doporučil za nástraahu na druhý prut popřípadě jestli mam použít stejnou. Ještě jeden dotaz kolik asi tak zakrmovat? Zavážím vždy ráno a večer a při prvním závozu dávam na krmené místo cca 1kg a pak tak pul kg rano i večer.Není to moc nebo málo? Díky za odpověd

Nikl Team

Dobrý den Petře,

máte pravdu, podle našich zkušeností bývá často hodně praktické mít boilies poměrně dost vysušené. Ale tento trik ale není všelékem, který funguje vždy a všude. Především při zvýšené aktivitě menších bílých ryb či raků je vysušené boilies výrazně lepší volbou než čerstvé měkké boilies. Několikrát se nám osvědčil opačný postup, než popisujete ve svém dotazu – tedy ke krmení použít méně měkčí, méně sušené boilies a pod háček potom nastražit ty nejvysušenější kuličky které jsme měli k dispozici. Ale je to skutečně individuální. Určitě doporučíme část boilies nechat pořádně vyschnout a vytvrdnout, zbytek uchovávejte v mrazáku a rozmrazte až před cestou na ryby.

Pokud jste pro jeden prut zvolil http://www.nikl.cz/p3-3xl.php ">boilies 3XL, což je hodně atraktivní typ boilies, který přináší spoustu záběrů, vyzkoušejte s druhým prutem lovit se selektivnějším druhem boilies – typu http://www.nikl.cz/p114-c4.php ">C4 nebo http://www.nikl.cz/p112-food-signal.php ">Food Signal. Tyto typy boilies Vám nepřinesou tolik záběrů, ale díky svému charakteru jsou vhodné pro lov velkých ryb.

Otázku „kolik zakrmovat?“ je takto obecně nemožné objektivně zodpovědět. Pro začátek ale bude dobrá strategie to, co uvádíte ve svém dotazu. V úvodu provnaďte zvolená místa přibližně 1kg boilies a následně dokrmujte až s ohledem na počet záběrů.

V této souvislosti doporučujeme sledovat naše http://www.nikl.cz/zpravy-od-vody.php ">Zprávy od vody, kde se velmi často dočtete o postupech, kteří naši testeři nebo spokojení zákazníci použili při lovu a jak byla jejich taktika efektivní.

Hodně úspěchů na rybách a budeme se těšit na zrávu od vody i od Vás!

Návrat na přehled dotazů