Boilie na bahnité dno

#426 3. 10. 2009

pavel S.: dobrý den potřeboval bych poradit.
1. Jaké boilies popř. pelety bych měl použít na asi 4H rybník s bahnitým dnem. Hloubka se pohybuje od 0.5-1.5m, jde o mělkou vodu která je navíc bez vázek a je zde pouze jedna lavice (tvořená z ostrých kamení) která se zvyšuje z 0.5m-1.2m. tak se chci zeptat jestli mam chytat zde nebo u přírodního ostrova (20m).
2. Jak se jmenuje oblíbená koncová montáž pana K.Nikla.
(video kapři za rohem) a jestli se dá koupit.
Předem mockrát děkuji za odpoved, a přeji celému Nikl TEAMU hodně zdaru a zdraví.

Nikl team

Dobrý den Pavle. Pokusíme se Vám odpovědět popořadě na Vaše dotazy.

1: Na vody s bahnitým dnem se velmi dobře osvědčilo boilie 3XL, kterému delší pobyt na bahně rozhodně nevadí a kapry je přijímáno bez nejmenších problémů.

Pokud se rozhodnete lovit na zabahněné lokalitě, můžete použít prakticky jakékoliv boilie z naší nabídky. Prozradíme Vám a to jeden fígl. Před lovem si naberte do kýble vodu z lokaity a nechte veškeré nástrahy zhruba půl hodiny předmáčet. Tím docílíte toho, že boilie nasaje do své povrchové vrstvy čistou vodu a po vhození na bahnité dno tak již nepřijímá další vodu a s ní i nepříjemné pachy. Navíc se Vám takto upravené boilie bude mnohem lépe kobrovat. Ce se týká místa, kde na této lokalitě lovit. Sami bychom se zaměřili na ta místa ve vodě, kde loví nejméně rybářů. Ať už to jsou místa ve velké vzdálenosti od břehu nebo ta, která jsou v dosahu pouze s nepřístupných pobřežních partií. Obětujte určité pohodlí a budete zajisté odměněn.

2: Co se týká Montáže, kterou používal Karel Nikl ve videu Lov kaprů za rohem, tak ta se skládá kompletně z komponentů Carp´r´us, které zakoupíte v našem Eshopu. A to konkrétně z nsátavce http://www.nikl.cz/p492-snag-clip-system-hotova-montaz-50lbs.php ">Snag Clip system 50lb + návazce zhotoveného ze http://www.nikl.cz/p479-stiff-combi-link-boom-16-5cm.php ">Stiff link 50lb 16,5cm, http://www.nikl.cz/p503-smooth-hooklink-braid-navazcova-snurka.php ">kousku šňůrky Smooth 25lb, a http://www.nikl.cz/p465-longshank-nailer.php ">háčku Longsnak Nailer č.6, doplněného o http://www.nikl.cz/p895-mouthsnagger-patentka-transparentni.php ">čirý Mouthsnagger a http://www.nikl.cz/p470-swivel-rig-bead-ring-kit-zarazky-na-hacek.php ">Ring kit.

Přejeme hodně úspěchů v lovu! S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů