Poslední výprava

#4320 11. 11. 2011

Bohouš: Zdravím Nikl team. Příští týden odjíždím na svojí poslední letošní výpravu na Orlík a potřeboval bych poradit s výběrem nástrahy a místa. Doma mám ještě několik kg vyschlého 3XL, to bych použil na jedno místo. Na druhé jsem uvažoval o hotovce ready lesní jahoda. Je lepší dát pruty do největší hloubky a chytat radši na panáčka? Ještě další úvaha je vyzkoušet kill kril, ale jde mi o to , aby to fungovalo v takhle studené vodě. Abych see přiznal, v zimě jsem ještě na rybách nebyl a tak mám strach, aby se kapři ještě krmili. Díky za info a ať se vám daří, jste jedničky!!

Nikl Team

Dobrý den Bohouši,

určitě můžete použít jak 3XL, tak Kill Krill, které jsou oba vhodné i pro použití ve studené vodě. Stejně tak i Lesní Jahoda, ale bude záležet na momentální chuti kaprů. Pokud bychom však byli na Vašem místě, vsadili bychom s největší pravděpodobností právě na 3XL a Kill Krill. 

Co se týče lovného místa, bude velmi záležet na tom, zda se kapři budou na Vašem místě vyskytovat. umistovat oba pruty do té největší hloubky není dle našich zkušeností nejvhodnější (i když nevylučujeme, že to právě ve Vašem případě bude nejlepší), ale alespoň pro začátek výpravy určitě bude dobré umístit pruty na odlišná místa, aby jste pokryl co nejvíce prostoru a možností, kde se budou ryby krmit.

Voda už je velmi studená a pravděpodobně budou nejvíce bodovat atraktivní nástrahy, tedy prezentace na panáčka určitě bude dobrou volbou. Navíc Vám doporučujeme vyzkoušet nástrahu obalit v boilie těstě či řádně nadipovat.

Přejeme úspěšný lov, Nikl team

Návrat na přehled dotazů