Sušení či mražení?

#4364 20. 11. 2011

olin: Zdar borci.Lovim na mrazene boili.Behem sezony se me samozrejme stava ze na vypravach nespotrebuji vsechny kule a tak vozim zbytky zpaky dom.Doma je znovu nezamrazuji ale ukladam do saku a nechavam jen tak vyset na vzduchu.Nektere koule se tam tak susi rok i dele.Myslite ze i takto dlouho susene boili muzu pouzit k zakrmeni?(myslim opravdu susene pres rok).Nebo je lepsi a muze se to nespotrebovane boili opetovne znovu treba i vicekrat zamrazit?Dik za odpoved.

Nikl Team

Ahoj Oline,

nespotřebované boilies je samozřejmně možné vrátit do mrazáku. Nespotřebované boilies můžeš mrazit i opakovaně a pokud to neuděláš opravdu hodněkrát (např. 5x a vícekrát), neměl by být znát žádný rozdíl v kvalitě.

Nicméně i s rok sušeným boilies lze určitě zakrmovat a i na něj lovit. Jediné co se změní je tvrdost boilies a tím pádem i celková selektivita. Proto (pokud nechceš chytat či krmit s velmi selektivními návnadami) doporučujeme boilies např. 2 hodiny před lovem dát do kyblíku s vodou a boosterem, což zaručí, že boilies trochu změkne a zejména bude atraktivnější.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů