Sestava na pískovny

#4581 11. 1. 2012

Pazderka Bohumil: Jaké pruty a navijáky.
Bohouš : dobrý den , mám dotaz a chtěl bych poradit ohledně kaprových prutů Sportex Morion 12 " 3lbs a Leon Hoogendijk Black Power 12"3lbs a navijáku Daiwa Windcast Z 5000 a Shimano Ultegra 10000XSB.Budu chytat na písnících velikosti cca 10-100ha, jakou sestavu by jste mě doporučili, stávající nebo třeba jinou. Potřeboval bych odhoz 80 - 120m. Jakou šňuru nebo vlasec by jste na to navinuli, popřípadě jakou šokovku použili.Děkuji za odpověď

Nikl Team

Dobrý den Bohouši,

prut Sportex Morion osobně neznáme, a tak bychom jej neradi hodnotili. Black Power Vám však určitě doporučujeme, tento prut používá několik členů našeho teamu a spoustu našich kamarádů k plné spokojenosti.

Co se týče volby navijáků, osobně máme nejlepší zkušenosti s navijáky Shimano - konkrétně model Ultegra, který bychom Vám také doporučili. Je však nutné napsat, že jsme u vody s navijákem Widcast nikdy nebyli a neumíme tyto dva modely detailně porovnat.

Ve výsledku - jsme přesvědčeni, že prutem Black Power a Shimano Ultegra 10000XSB utvoříte velmi dobrou a vzhledově elegantní sestavu pro univerzální lov v podstatě kdekoliv.

Vlasec na odhoz Vám doporučujeme náš oblíbený C-Max - recenzi tohoto vlasce si můžete přečíst zde.

Šokový vlasec používáme nejčastěji Millenium Head Line v průměru 0,50 - 0,60mm. Pokud jste vyznavačem pletené šňůry, pak Vám doporučujeme šokovku Shock-braid.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů