Letní Jesenice

#46 14. 6. 2009

Andreas: Ahoj kluci,chystáme se v cervence na 16deni výpravu na Jesenice(Odrava1 Cheb) pokusit se ulovit nějakého vetziho kabra snad to tam trochu snade jezdym tam kazdy vikend ale ulovim jenom mensi kabre to 7kg,ale chtel bych i neco vetziho ,co mne muzete doborucit za boilies od vas.Mam hloubku 7metru a malou hranu 5metru.Mohl bych poprosit o pár rad, v jakém množství a čím zde krmit, na co chytat.....????Dekuj

Nikl Team

Ahoj, o Jesenici víme, že se tam pravidelně větší kapři moc neloví. Je to způsobeno zejména teplotou vody, která je po většinu roku velice nízká. I přesto se zde občas nějaká větší ryba uloví. Chce to nebát se experimentovat a zkoušet nová místa. Více než to nejlepší boilie zde pomůže najít ten opravdu správný „hot spot“, kam se velcí kapři jezdí pravidelně krmit.
Z naší nabídky bychom určitě doporučili boilie 3XL, případně ekonomičtější RRR Pepper. Kdyby se na toto boilie reagovali převážně menší kapři, vsadili bychom zejména na selektivnější boilie C4 například se Squid-Octopus.
Pro začátek lovu by bylo dobré místo plošně prokrmit menšm partiklem (například řepkou nebo konopím) a peletami (například Halibut, Red Halibut, Aminopelety atd.) + pár kuliček boilie. Na druhý prut můžete zkusit taktiku s pár kuličkami a samotnou nástrahu pod háčkem nějak zatraktivnit, například dipem, gelem, boilie těstem nebo menší plovoucí kuličkou (prezentace na panáčka).

Návrat na přehled dotazů