Co použít?

#4677 25. 1. 2012

Martin B.: Dobrý den, chtěl bych se zeptat a poprosit o radu, jakou mám zvolit montáž boile a zároveň jaké přikrmování z Vámi nabízených produktů? Jedná se o 3denní výpravu na zatopený lom začátkem května. Předem děkuji za odpověď. Petrův zdar!

Nikl Team

Dobrý den Martine,

tato odpověď by vydala bezmála na knihu.

Ve zkratce Vám můžeme zkusit poradit univerzální taktiku, která funguje na většině revírech. Je však důležité poznamenat, že často bývají nejůspěšnější ti rybáři, kteří se nebojí experimentovat...

Pro Vaši 3 denní výpravu Vám doporučujemem vyzkoušet boilies 3XL nebo Kill Krill průměru 18 nebo 21mm. Pro krmení Vám doporučujemme mimo boilie přidat i některé pelety -  např. stejnojmenné pelety 3XL nebo Kill Krill, přpadně např. Halibut pelety. Krmnou dávku volte dle aktivity ryb či předešlých záběrů - pro začátek zhruba 1kg návnad na prut.

Na lomech, které jsou členité Vám doporučujeme vyzkoušet nahodit každý prut na jiné místo a do jiné hloubky.

Co se týče koncových montáží, doporučujeme Vám použít Vaši oblíbenou montáž. Případně bude jistě účinná "základní" montáž ze svlíkací či měkké šňůrky od délce 20 - 25cm s háčkem Longhsank Nailer vel. 6 nebo např. háček Centurion 2000 vel. 8 doplněný o vlasové rovnátko.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů