Jaký prut?

#4713 31. 1. 2012

Pavel: Dobrý den,
pořizuju si novou výbavu a akorát přemýšlím nad volbou prutu, proto se obracím na vás. Navijáky mám už objednané (Shimano BB XT-A LC). Chytám jak na malých rybnících, tak ale jezdím i na velké přehrady (Nechranice, Orlík atd.) Rád bych prut se kterým si užiju zdolávání ryby, ale zároveň něco s čím jde daleko dohodit. Pokud bych házel přes 100, 110m tak budu spokojený. Vím, že toto samozřejmě záleží i na technice náhozu rybáře. Popravdě jsem přemýšlel o nějakém 3 lb prutu, 2 dílném a délky 390cm. Nadruhou stranu je údajně při mé výšce 175cm lepší používat jen délku 360cm. Chci se tak s vámi poradit, co by bylo pro mě nejlepší, jaký prut a v jakém provedení vzhledem k mým potřebám. Moje cenová představa je vejít se tak do 4000,- za 1 prut. Jinak chytám pouze ze břehu a nezavážím. Děkuji za odpověď a nějaké typy. Pavel

Nikl Team

Dobrý den Pavle,

určitě Vám doporučujeme koupit prut o délce 12´, se kterým se naprosté většině rybářů háže mnohem lépe, než delšími pruty. 13´ti stopé modely již "utáhne" pouze menší procento vysokých a silných rybářů.

Ve Vámi uvedené cenové relaci Vám jednoznačně doporučujeme prut LH Basic Instinct, který je dle našich zkušeností a i zkušeností mnoha zákazníků, kteří si jej koupili opravdu skvělý jak na nahazování, tak na zdolávání. Jedná se o velmi tenké a lehké pruty s líbivým designem.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů