Jak na ně?

#4722 1. 2. 2012

tomáš: Dobrý den, prosím o radu. Chytám na soukromém revíru,který je pekně zarybněn i peknými kapry,ale vůbec se zde nechytá na boilies a standartní návnadou je rohlík,kukuřice,žížala... Párkrát jsem už boilies vyzkoušel,ale bez úspěchu. Chtěl jsem se zeptat jak by se zachoval Nikl team? Jaký boilies? Kolik krmit? Popřípadně jakou použít sestavu na bahnité dno. Předem děkuji za odpověd a přeji mnoho krásných úlovků v roce 2012.
Dotaz k produktu: Hotové boilies Noční Můra

Nikl Team

Dobrý den Tomáši,

na takovém revíru bychom pro začátek zvolili lov na pelety. Ideální volbou pro celoroční lov jsou dle našich zkušeností pelety 3XL, Kill Krill nebo Noční Můra v průměru 18mm, keré navíc můžete nabosterovat či obalit v boilie těstě. V letních měsících či období, kdy je voda v revíru velmi teplá budou určitě velmi dobře fungovat také pelety Halibut a Red Halibut v průměrech 16 - 20mm.

Boilies není všemocnou nástrahou a skutečně jsou revíry, kde na něj ryby nejsou zvyklé a lov na něj není až tak efektivní jako lov na jiné nástrahy. Proto bude pravděpodobně lepší se více soustředit na lov na kukuřici či pelety a s boilies ještě počkat.

Průběžně však můžete zkoušet lovit na menší (11 - 18mm), hodně atraktivní nástrahy jako je např. Noční Můra nebo Kill Krill atrakt (rozpustnější a atraktivnější verze našeho boilies Kill Krill), na které pravděpodobně nedoáhnete tolika úlovků jako na pelety, ale mělo by se jednat o větší ryby. 

Montáže do bahna bude nejlepší použít delší (zhruba 25 - 40cm) z měkkého pleteného materiálu - např. Smooth 15lb. Aby jste zajistil, že montáž nezapadne do bahna, doporučujeme Vám vyzkoušet různé PVA výrobky - ať již k nástraze připojíte PVA věneček několika pelet nebo použijete PVA pytlík nebo PVA punčochu naplněnou method mixem či drobnými peletami, vždy tím zamezíte zapadnutí nástrahy do bahna a naopak dosáhnete mnohem větší atraktivity okolí Vaší montáže.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů