Návazec s plovoucím boilies

#4782 9. 2. 2012

Radim: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na detail týkající se návazce s plovoucím boilies. Nevím, jak má být nástraha na vlasu od háčku vzdálená, neboť někde jsem se dočetl, že mezera má být minimální a někde zase opak. Také bych chtěl vědět, zda při lovu na panáčka má být délka vlasu standartní (tedy 1,5-2,5cm).

Děkuji za rady
S pozdravem
Radim

Nikl Team

Dobrý den Radime,

odpověď na tuto otázku se bohužel nedá paušalizovat a je třeb vždy být ve střehu a zkoušet najít tu nejlepší varaintu.

Obecně lze říci, že pro běžně nastražení plovoucího boilie je lepší dát kuličku o něco blíže, než při chytání s potápivou nástraho nebo s panáčkem - např. 1 - 1,5cm.

Pro lov s panáčkem je Vámi uvedený údaj naprosto univerzální vzdálenost, která by měla fungovat takřka vždy. Pokud by Vám ryby z této montáže padaly, doporučujeme Vám zkusit vlas prodloužit či vyzkoušet jiný typ háčku.

Pro lov amurů se naopak doporučuje navázat nástrahu velmi blízko háčku - např. 2mm - 0,5cm, protože amuři nástrahu pouze opatrně nasávají na okraj tlamy.

V poslední době je však velmi populární jiné nastražení plovoucího boilies - viz fotka v příloze, kde plovoucí kuličku navážete na delší vlas tak, aby mezera mezi kuličkou a háčkem byla zhruba 2,5 - 3cm. Na vlas následně umístíte vyvažovací brok. Výhoda této prezentace je v tom, že nástraha pouze lehce dosedne na dno (případně na bahno) a háček je stále schovaný na dně či v sedimentu. Tato prezentace je opravdu velmi účinná a rozhodně Vám doporučujeme ji vyzkoušet.

Pěkný den, Nikl team

04782_ilustracka.jpg


Návrat na přehled dotazů