Pelety vs. boilies

#4784 10. 2. 2012

kubar: Dobrý den,jsem začátečníkem v kaprařině a moc tomu ještě nerozumím a jelikož jsem student a nevydělávám,tak nemám takové množství financi a každá koruna hraje roli.Tak jsem se chtěl zeptat jestli je veliký rozdíl mezi peletami a boiliesem.Když pelety např. Kill Krill stojí 198kč a Boilies Kill Krill 395kč. jaký ve v tom rozdíl,že je to tak dražší a jestli se vyplátí připlatit si nebo jestli mi stačí pelety. Děkuju za odpověď.

Nikl Team

Dobrý den,

zásadní rozdíl mezi peletami a boilies je v době rozpustnoti. Zatímco boilies je velice kompaktní nástraha, na kterou se loví výhradně větší kapři, peleta je velmi atraktivní nástraha, se kterou chytíte mnohem více druhů ryb - kapry všech velikostí, cejny, líny, plotice a podobně.

Pokud Vám tedy nejde o velikost úlovku a chcete si co nejvíce zachytat, určitě Vám doporučujeme používat pro lov pelety.

Pokud se naopak chcete věnovat lovu co největší kaprů, je mnohem lepší zvolit boilies. Můžete se určitě podívat i po levnějších verzích boilies - např. naše mražené boilies Enzym Fish není příliš ekonomicky nákladně, ale přesto velmi účinné.

Případně se můžete těšit na novou řadu našeho ekonomicky výhodného boilies určeného pro rychlé chytání, které představíme již velmi brzy.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů