Odolnost člunu Komando 280

#479 19. 10. 2009

Fidelius: ahoj lovci chtel jsem se zeptat na člun komando nevadi mu když je celí den na slunci nemusi se odpouštet a když je chladno tak dofukovat :) dik za odpověd

Nikl Team

Dobrý den. Čluny Komando během letošní sezony tvrdého testování plně prokázaly svoji vysokou odolnost a funkčnost. Byly tvrdě testovány většinou členů našeho teamu, kteří se nově těmito čluny vybavili. Nejtvrdší zkouškou pro ně byla jistě letní výprava na jezero Cassien. Flotila 6ti Komand, která zde neúnavně brázdila hladinu, zde obstála na 1. Velké vlny, ostré hrany skal, písek ani větve příbřežních porostů pro ně nebyly žádným problémem. Prozatím jsme dokonce nezaznamenali ani jedne defekt na žádném z našich člunů! Což je opravdu nevídaný výsledek ve srovnání se čluny Zodiac, Adventure nebo Skipper, které jsme vlastnili před Komandem. Naší filosofií je, že každá součást vybavení musí vydržet tvrdé, až bezohledné zacházení. A tuto podmínku čluny Komando splňují.

K Vaší otázce. Nepocítili jsme nutnost se o čluny jakkoli starat, co se týká pravidelného snižování nebo zvyšování tlaku v závislosti na denní době. Přímé slunce v jižní Francii je podle našeho názoru dostatečně tvrdá zkouška. :-) Proto určitě nemusíte mít strach člun vystavovat přímému slunci. Materiál je dostatečně naddimenzovaný a flexibilní, aby mu to nezpůsobovalo žádné problémy. Jen snad drobnou pznámku, nesnažte se člun nutně nafouknou na maximální tlak, drobná rezerva pro výkyvy teplot určitě neuškodí.

Ať se Vám daří. S pozdravem Nikl team

00479_1.jpg
00479_2.jpg

00479_92.jpg
00479_94.jpgNávrat na přehled dotazů