Selektivní boilie

#4835 19. 2. 2012

Marek: Dobrý den, letos začátkem června jedu na 9-ti denní výpravu na Vysočinu a chtěl bych poradit jaké boilie byste mi doporučili. Revír je pod velkým rybářským tlakem. Rád bych použil selektivnější boilie ale nevím se rozhodnout mezi C4, Food Signálem nebo Kill Krillem. Tuším, že C4 bude asi selektivnější než Kill Krill. Ale co se týče této novinky tak zase nebude ještě tolik "okoukaná". Nebo vsadit na Food Signal? Nebo úplně jiné boilie? Co byste zvolili vy. Dodávám, že voda bude pod velkým tlakem. Jak byste krmili, méně nebo více? Moc děkuji.

Nikl Team

Dobrý den Marku,

z výše uvedených druhů boilies je dle našich zkušeností většinou nejselektivnější Food Signal, který by byl i naší volbou č.1 pro výpravu, kterou popisujete. Toto boilies je vyrobeno bez použití jakýchkoliv esencí a jeho atraktivita je založena pouze na přírodních atraktorech a extraktech.

Z našich zkušeností jasně vyplývá, že s tímto boilies sice nedoáhnete rekordního počtu záběrů, ale průměrná váha úlovku je většinou velmi vysoká.

Toto boilies také výborně funguje na těžkých revírech, kde je boilies používáno ve velkém množství. Tento druh boilies je oproti klasickým návnadám velmi odlišný, což na velké zkušené kapry opravdu platí.

Pokud bychom byli na Vašem místě, sáhli bychom po boilie Food Signal a pro jistotu vzali i trochu Kill Krillu. Určitě bude vhodné vyzkoušet alespoň na jeden prut i prezentaci "na panáčka".

Co se týče strategie krmení, pokud máte v plánu k lovu přistoupit selektivně, bude ideální krmit pro začátek méně - pouze do přímého okolí montáže pár kuliček boilies.

Pokud budou kapři aktivní, můžete zkusit jedno místo více rozkrmit a dle velikosti lovených ryb buď chytat krmící se velké ryby nebo svou montáž umisťovat např. 20 - 40m od tohoto krmného místa.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů