Revíry v zahraničí

#4837 19. 2. 2012

Jakub Kadeřábek: Zdravim Nikl Team

Letos bych si chtěl jet zachytat kapry bud do Italie nebo Francie ale nechci jet žádnou extrémní dálku?Jaké reviry by jste mi doporučili?

Předem díky za odpověd

S pozdravem a přaním hezkého dne
K.

Nikl Team

Dobrý den Jakube, 

problém se vzdáleností řeší všichni rybáři, kteří se vydávají za kapry za hranice. Z osobní zkušenosti víme, že ty nejlepší revíry opravdu neleží hned za hranicemi, ale (obzvláště v případě Francie) je třeba hledat ve středozemí či na Jihu země - ve Francii Vám můžeme doporučit revíry jako Cassien, Mosella (která je pravděpodobně nejblíž, ale s tím také souvisí velký tlak a problém s Ruskými masaři, kteří řeku plundrují), Saone, Lac du Der, Orient a podobně. Opravdu nejlíp (obzvláště do budoucna) ale uděláte, když si prohlédnete mapu, vytipujete zajímavé vody ve vzdálenosti, kterou jste ochoten cestovat a následně pojedete na průzkum. Ve většině případů takto sami postupujeme takřka vždy a můžete nám věřit, že informace nasbírané takovýmto průzkumem jsou opravdu k nezaplacení a nikde je nevyčtete.

Pokud máte zájem lovit i na některých menších revírech, stačí si podívat do okolí jakékoliv řeky, které jsou snad všude ve Francii lemovány tisíci menších rybníků nebo pískoven.

Co se Itálie týče, zde Vám můžeme doporučit revíry jako je řeka Pád nebo jezera Pusiano, Varesse...

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů