montáž s odpadavacím kamenem

#4864 22. 2. 2012

Pali: Ahojte niklaci :)
chcel by som sa opytat pri vyvazke na odpadavajuce kamene pouzivate dlhsi nadvazec ako standardne? a pouzivate kombinovany alebo klasiku? dakujem za odpoved

Nikl Team

Ahoj Pali,

ano, pokud máš v plánu chytat na vyvážku s odpadávacím kamenem, určitě je vhodnější použití delšího návazce - alespoň 30 - 35cm.

Volba návazce již záleží na konkrétních podmínkách. Vzhledem k velikosti kamene a testům pod vodou bychom se spíše příkláněli k měkkému návazci zatíženého plastickým olovem. Doporučujeme Ti vše vyzkoušet v mělké vodě, což Ti mnohem více napoví o chování celé stestavy. Nicméně i dlouhý kombinovaný návazec v kombinaci s těžkým kamenem nám přinesl velmi pěkné úlovky.

Osobně však odpadávací kameny v poslední době takřka vůbec nepoužíváme. Zejména z toho důvodu, že díky nedefinovatelnému těžišti je velmi těžké montáž s kamenem přesně položit do větší hloubky a také nejsme příliš spokojeni s prezentací celé sestavy - díky velikosti kamene má návazec často tendenci "trčet" přes kamen a podobně. Nejraději používáme velmi těžká odpadávací olova.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů