Návazcovka a šokovka

#492 21. 10. 2009

kysa: Zdravím všechny,mám dotaz a to co použít za návazcovou šˇůru do ostrých kamenů a škeblí co by jste použili kdyby jste meli navýběr mezi armakord na quiksilver ,nebo něco jiného? a co používáte za šokovku ?jaký průměr? a kolik metrů šokovky dáváte do navijáku
Dotaz k produktu: Millenium Tete Ligne (Head Line)

Nikl Team

Dobrý den,
jak Arma Kord, tak Quicksilver jsou velice dobrá volba do kamenů. Ani s jedním z nich neuděláte chybu. Členové našeho teamu pravidelně obě zmíněné šňůrky na návazce používají a ve prospěch Arma Kordu hraje maximálně jeho o trochu větší jemnost (v porovnání 50lbs Arma Kord a 45lbs Quicksilver) a pro většinu situací (možná kromě pískového dna) i „příjemnější“ zelená barva.
Na šokové návazce používáme výhradně vlasce o průměru 0,50 – 0,70mm a to vlasce Head Line od Leona Hoogendijka, Shock It od Imperial Baits nebo No Memory od Mack2.
Množství tohoto vlasce na naviják je závislé od toho, jestli potřebujete daleko nahazovat nebo vyvážíte. Pro nához použijte tolik vlasce, kolik bude únosné maximum pro to, aby jste dohodil na vytipované místo (např 4 – 7m) a pro vyvážku je to na Vás. Samozřejmě, že čím více takto tlustého vlasce použijete, tím jistější si můžete být při zdolávání.
Hodně štěstí!

Návrat na přehled dotazů