Malá řeka

#4979 7. 3. 2012

božka: CO na větši.Zdravim Nikl team.Mam otazku.Jak v menši řičce s velkym množstvim pruměrnych kapru selektovat mejvětši z nich.Videl jsem že tam jsou /kolem 10 kg/,ale pouze nekolik kusu.Jakou strategii na pravidelny avšak kratky nekolika hodinovy lov /2* tydne/.Na ktere boilie lovit,jak často a čim vnadit.Chci začit hned v polovine dubna až do června.Mam možnost vnadit pravidelne.

Nikl Team

Dobrý den,

v tomto případě je absolutně stěžení správná lokalizace takto velkých jedinců. Pokud se Vám podaří nalézt místa, kde se tito jedinci krmí nebo zdržují, máte velkou šanci je chytit. V opačném případě je chycení takovéto ryby spíše shodou náhod.

Pokud budete chtít lovit co největší kapry, bude nutné vyselektovat všechny menší ryby a i jiné druhy ryb použitím selektivního boilies - např. Food Signal či C4 nebo pořádně vysušený Kill Krill. na menších řekách výborně fungují menší průměry boilies (větší často nepřinášejí žádné úspěchy), a proto je dobré mít návnady dobře vysušené.

Co se týče strategie krmení, vše je odvyslé od aktivity ryb. Pokud budou kapři aktivní, bude dobré Vaše místo pravidelně krmit (např. 1 - 2kg návnad od den či 1 za 3 dny), jindy si vystačíte s pár návnadami v okolí nástrahy.

Přejeme pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů