Lužnice

#50 15. 6. 2009

kuba: čus rybaři.potřebuju radu.chytáme s kamíkem na lužnici 04.krmíme si místo kde jsou kere 2 metry hloupky a kamenite dno a 20 metru je mělčina s bahnem kde na vecir kapri hazeji.krmime cizrnou spolu s boiliesi 3XL a SCOPEX OLIHEN ale furt nemame uspechy.mame par kapru okolo 75 a jinak skoro nic..za cely víkend mame treba jen 2 az 5 zaberu..mohly by jste poradit jak to trochu oživit .ryby tam jsou ale proste neberou..skoušeli jsme i jine boiliesi ale furt nic..nevime si rady..dík KUBA

Nikl Team

Ahoj,
podle popisu vypadá místo velice slibně. Problém s menším počtem záběrů může být dán menší potravní aktivitou kaprů. Zejména v tomto období (kolem tření – na spoustě revírů se kapři ještě nedotřeli) jsou kapři ke krmení často letargičtí a zaberou pouze občas a spíše se jedná o menší jedince.
Volba boilie nám přijde jako naprosto ideální, ale můžete zkusit místo více rozkrmit drobnější partiklem nebo peletami a tím přinutit kapry k aktivnějšímu vyhledávání potravy u dna.
Od věci nemusí být ani změna místa. I když podle popisu nevypadá místo rozhodně špatně, občas se stává, že se na některých místech kapři hodně ukazují, ale přiliš se tam nekrmí a zaberou jen občas. Jiné místo (i s na první pohledm nižší rybí aktivitou) by mohlo v konečném součtu přivést více ryb do podběráku.
Zkrátka to chce zkoušet… Hodně štěstí!

Návrat na přehled dotazů