Total Contact

#5059 21. 3. 2012

Michal Vysloužil: Dobry den.Zakoupil jsem si u vas snuru total contakt a dnes jsem byl poprve u vody.Se snurou se hazi pekne ,ale po nahozu se strasne spatne stahuje pod vodu.Proto se chci zeptat jestli je snura plovouci a pokud ano jak se da tento problem resit.Na hladine se za kratkou dobu na ni nachytalo listi a spousta necistot,ktere mi neustale delaly falesne zabery.Dekuji za radu.
Dotaz k produktu: Total Contact - speciální Vánoční akce!

Nikl Team

Dobrý den Michale,

tato šňůra není ani plovoucí, ani potápivá. Je konstruována tak, aby pomalu dosedla na dno - čili je pomalu potápivá.Tuto vlastnost má šňůra z toho důvodu, aby nezapadávala do vázek a rostlin tak, jako monofilní vlasce.

Je pravdou, že vzhledem ke speciální povchové úpravě při prvních pár hodinách lovu můžete šňůru vnímat jako o něco víc plovoucí (tento jev je standardní u všech kvalitně splétaných šňůr), ale po několika náhozech se šňůra potápí mnohem lépe.

Sami tuto šňůru používáme také velmi často s žádný problém jsme nezaznamenali. Při lovu s pletenou šňůrou je obecně lepší používat o něco těžší olůvka a Vaši sestavu dobře vyšponovat (pomůže "zatažení" šňůry pod hladinu), případně můžete použít menší zadní olůvko - backlead.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů