Jak vnadit?

#5105 1. 4. 2012

Venca: Zdravím Nikl team,jezdím na ryby v květnu a chtěl bych poradit jak vnadit na vodě o rozloze 50 ha.K vnadění používám Halibut pelety 20 mm + partikl. v místě kde chytám je velmi bahnité dno a hloubka od 1-2,5 metru bez lavic propadlin a trávy.k chytání používám pelety,ale záběry jsou hlavně od malých kaprů kterých je tu spousta.Nevím kolik pelet denně sypat do vody.Moc děkuji za odpověď.

Nikl Team

Dobrý den Venco,

nejsme si příliš jisti, jestli na revíru, který je plný malých kaprů je tato vnadící strategie vhodná. Obvláště pokud si k vodě nejdete pouze zachytat, ale chcete se pokusit o co největší rybu.

V případě masivnějšího krmení peletami a partiklem Vám doporučujeme lovit v okolí tohoto krmného místa na selektivnější nástrahy - např. boilies Kill Krill (můžete jej více vysušit) nebo Food Signal.

Můžete také zkusit najít jiné místo, s nějakou zajímavostí na dně. V případě cíleného lovu větších kaprů by mohla být efektivnější taktika s menším množstvím selektivnějšího krmení - např. 30 - 60 kuliček boilies ve větším okolí kolem nástrahy, což neupoutá pozornost malých kaprů tolik, jako silně zakrmené místo.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů