Množství krmení

#5139 8. 4. 2012

Zdenek: Zdravím,
měl bych dotaz, když má rybník rozlohu 20 ha a je to zatopený lom, jaké množství boilies nebo partiklu tam mám vnadit nebo čím nejlépe krmit, abych dosáhl nějakého úlovku. Před nedávnem jsem si u Vás objednal boilies 3XL, noční můru, kill krill a stále se mi nedaří ryby na to nalákat.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Zdenek

Nikl Team

Dobrý den Zdeňku,

nevěste hlavu, pokud jste vyrážel na ryby v tomto vrtkavém jarním období, neúspěch lze více přisuzovat letargii kaprů a nízké teplotě vody. I my jsme se u vody opravdu natrápili a i tak jsme byli v průběhu března odměneni pouze několika kapříky. Sitace se ale začíná zlepšovat a kapři konečně začínají brát...

Více než rozhloha revíru je měřítko pro množství zakrmení ohadovaná obsádka revíru a Váš cíl, se kterým k vodě jdete.

Pokud se Vám podaří ryby přesně lokalizovat - ať již v blízkosti vázek, kolem břehů a podobně, bude Vám stačit i velmi malé množství krmení. Odhadem 2 - 3 hrsti boilies či pelet - můžete přidat i dobře připravený drobný partikl, který na jaře funguje často bezkonkurenčně.

Pokud moc nevíte, kde by se ryby mohly zdrožovat, je dobré zvolit jedno místo, které více zakrmíte (zhruba 2-3kg návnad na den, s oteplující se vodou můžete zkusit i více) - např. levnějšími peletami, partiklem a několika hrstmi boilies. Touto taktikou "zkoušíte" ryby přitáhnout na krmení a poté lovit. Návnady v takto více zakrmeném místě je dobré použít co nejatraktivnější, aby jste co nejdříve zjistil, že se ryby na Vašem místě krmí - k tomu účelu je dobré použít obalovacích těst, dipů či doplnit potápivou kuličku kouskem plovoucího boilies.

Druhým prutem můžete chytat v okolí krmného místa (nebo úplně jinde, např. kolem břehů - nebo vždy zkusit nahodit jinam) s menším množstvím návnad a zkusit přemluvit k záběru nějakého většího kapra či tímto prutem "najít" místo, kde se vyskytuje více ryb.

Tolik tedy k "nejuniverzálnějším" taktikám. Dle reakce kaprů snad sám brzy uvidíte, jak dále postupovat, aby jste si co nejvíce zachytal nebo se naopak přeoreintoval na cílený lov co největších ryb.

Přejeme hodně štěstí, Nikl team

Návrat na přehled dotazů