Návazcový materiál

#5180 15. 4. 2012

Jakub: Dobrý den, můj dotaz nebude patřit přímo k tomuto produktu. Potřebuji poradit. Jsem začátečník v chytání na boilies tím pádem i v přípravě návazců. Boilies jsem si už pořídil (3xl jak plovoucí tak i klasické, plovoucí horkou višeň, kapří bonbónky Scopex Peach plovoucí i potápivé, a chci si pořídit ještě pelety ale zatím nevím jaké buď 3xl nebo Hybrid) ale jelikož jsem teprve začátečník v návazcích tak nevím jaký návazcoví materiál mám použít. Zda jen nějaký vlasec nebo nějakou pletenku nebo fluorokarbon a nebo olověnou šňůru, takže bych potřeboval poradit jaký mám zvolit návazcoví materiál a jaký průměr,libráž atd. Předem vám děkuji za radu a odpověď.

Nikl Team

Dobrý den Jakube,

volba asi především záleží na tom, jak daleko budete potřebovat nahazovat. Měkké šňůrky jsou výborné, ale jejich nevýhoda je, že se snadno zamotají při delších náhozech. Tužší návazcové materiály zamotání omezují.

Konkrétně Vámi vybraná šňůrka Vám bude do začátku pravděpodobně stačit.

Libráž můžete zvolit oněch 25 lb, řiďte se tím, aby nánazec nebylpříliš slabý do podmínek a na ryby, na které se chystáte.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů