Jak předejít zamotání montáže?

#5194 16. 4. 2012

Jiří: dobrý večer přerji všem mam dotas a take menší problém... jak předejit tomu při delšich odchozech npř 100-150 M abyse navnada npr bojlís nebo turkyň nezamotala okolo olova zkoušel sem řadu věci některe zabraly některe ne ale všk tam nebyl nikdy 100% uspěch olova použivam na karabině 100-150 G navazce 30-35 cm a setkávam se stymto problemem nadalej jak tomuhle predejít?? prosim radu přeji dobry večer nikl teamu

Nikl Team

Dobrý den Jiří,

tendence zamotávat se závisí už na samotné technice hodu, proto je třeba tomu věnovat velkou pozornost a vysledovat správný styl hodu. Dále je třeba používat tužší návazcové materiály, to znamená potahované šňůrky nebo větší průměry vlasců či fluorocarbonů.

Velmi ceněnou pomůckou, bez které se již při dalekých náhozech neobejdeme je kónusově zůžující se "hadička" Anti tangle, která se připevňuje na obratlík a návazec.

Určitě je ještě nutno zkrátit délku návazce, 30 cm je opravdu moc. Na daleké hody nejčastěji používáme asi 15 cm dlouhé návazce.

Olova používáme při delších náhozech spíše do závěsky, obrázek s in-line olovem je pro ilustraci použití anti tangle a délky návazce.

05194_p7261823.jpg


Návrat na přehled dotazů