Problém s raky a drobnými rybami...

#52 16. 6. 2009

Martin: Dobrý den, jezdíme na jeden menší silně zabahněný revír. Máme tam vyzkoušené boilies C4 a Tigernut Whiskey, které nám výborně funguje. Problém je že po nastražení vydrží tak max 1,5-2hodiny. Poté je totálně zlikvidováno (asi bílý ryba nebo raci). Když necháme boilies vyschnout 2-3 dny tak je to trochu lepší, ale pořád to není ono. Takže to prozatím řešíme častým přehazováním. Nemáte nějakou radu co s tím? Předesílám že používáme originál mražené boilies.

Nikl Team

Dobrý den,
problém s malými rybkami a raky je známý na spoustě revírů. Někdy dokáží tito nezvaní příživníci lov opravdu otrávit. Jak se jich ale zbavit?
1) Používejte pouze boilie, které si před lovem vysušíte takřka „na kámen“. To znamená, že kuličky před použitím sušíte klidně 14dní až několik měsíců (není problém ani s rok a půl „starými“ kuličkami). Takto upravené návnady a nástrahy dokáží na dně odolávat atakům velice dlouho a efektivně.
2) Můžete zkusit vychytávku firmy Carp R Us – Rap It, kterou obalíte samotnou nástrahu. Jako ochrana proti rakům nebo sumečkům je to skvělá volba.
3) Vyzkoušejte také super-selektivní dipy. Například recept Tomáše Blažka – 1díl tekuté potravy Carptrack Liquid + 1díl esenciálního oleje Černý pepř. Nástrahy do dipu ponořte alespoň na 3dny. Po pepřové lázni jsou kuličky schopné odradit bílé ryby a malé kapříky, ale pro velké ryby je tento dip naopak velice atraktivní.
4) I samotná taktika vnazení může zásadně ovlivnit velikost ryb, které se budou pohybovat v lovišti. Zkuste zakrmit například 50m od vašeho lovného místa pár kilogramy partiklu. Toto místo by měly drobné ryby najít mnohem rychleji a měly by se na něm zdržovat. Na místě, které rozkrmíte pouze boiliesem by pak měl být klid a „prostor“ pro větší jedince.

Jako nejlepší z výše uvedených alternativ se nám jeví metoda č.1. Tvrdé boilie je pro lov velkých kaprů velice dobré. Případně můžete vyzkoušet i různé kombinace výše popsaných tipů. Ať se daří a dejte vědět, jak jste dopadli…

Návrat na přehled dotazů