Mušov

#5278 1. 5. 2012

Mr.No: NOVÉ MLÝNY,DOLNÍ VĚSTONICE-MARINGOTKY A KARAVANY

Dobrý den.
Tento víkend jsem se byl podívat na Novomlýnských nádržích a v Dolních Věstonicích. Chtěl jsem si jít zarybařit z partou kamarádů. Ale co nás čekalo, to jsme ještě nikdy a nikde neviděly. ŠPÍNA, NEPOŘÁDEK,OSTUDA. Osada z maringotkami a starých karavanů, boudy na soukromých pozemcích, špinavých lidí, pobíhající krysy, suché záchody, odpadky, tomu se říká rybaření? Často mě rybářská stráž sekýrovala kvůli bivaku a toto jim trpějí? A to mě vysvětlete, že pokud přijedu na místo a není volné, protože je obsazeno rybáři beru to tak, že mám prostě smůlu. Ale praxe je jiná. Odbočím-li po sjezdu ze Zaječí naproti vesnici Nové mlýny směr kemp Mars (po neuvěřitelně rozbité cestě kolem vody), před prvním kempem je u vody na asi 150 metrech cca 13-15 karavanů,vrak obytné Avie, maringotky (vše bez "espézetek") a většinou bez rybářů.V říjnu jsem jich napočítal 13, neustále přibývají.Krásná místa k lovu obsazená vraky.Kolem jedou desítky a stovky rybářů, kteří si nemají kam sednout. A zkusíte-li si před takový karavan přijet a chytat, přijede-li majitel, zažijete co jste nezažili. Jsou to totiž bezohlední sprostí lidé, kteří tam dotáhnou nějaký vrak, zablokují ostatním rybářům místo a občas si tam zajedou zachytat nebo se opít. Nejedná se o žádný soukromý pozemek! Je to pozemek ve správě povodí Moravy. Ale koupit za levno vrak karavanu, na falešných značkách ho přitáhnout na Mušov a nechat ho tam zavazet celoročně to je příšernost. Copak to fakt nikomu nevadí? Nedá se s tím nic dělat? Mám si snad taky koupit vrak a postavit ho tam? Nebo radši dva. To bude snad jediná možnost jak si na Mušově zarybařit! Doufám, že se něco změní a konečně normální rybáři si budou moc pěkně zachytat.
Děkuji za odpověď.


Tento dopis, jsem zaslal předsedovi MRS. Zajímalo by mě jaký na to má názor NIKL TEAM. A ostatní rybáři. Díky moc

Nikl Team

Dobrý den,

máte pravdu, musíme pouze souhlasit. Pravděpodobně momentálně neexistuje páka, která by s tímto problémem dokázala pohnout, i když jsme již zaznamenali tendence k odstranění, bohužel se nic k lepšímu neobrátilo.

Jako kaprař máte pouze pár možností, ale jak napovídají výsledky několika zapálených kaprařů, stále se zde daj chytit perfektní ryby.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů