Labe

#5406 28. 5. 2012

Petr Spurný: Ahoj mám dotaz chci jed v červenci na labe k opočínku každý mě říkal že tam je dost velkých kapříků samo že nikdo neřekne kde ale chci se zeptat mám od vás peletky 3xl boster i dip a někdo radil že to tam funguje nejlépe jenže jsem začátečník a nevím jak toho nejlépe využít v můj prospěch :-) co k tomu přidat aby to bylo ještě víc atraktivnější a kam s tím kapři se krmí asi pod keřema atd. nebo to mám dát dál od keřů? mám k tomu uvařit i kuku nebo stačí vnadit jen peletou? dík moc za odpověd ahoj Petr

Nikl Team

Ahoj Petře,

z dotazu se domníváme, že si chcete spíše zachytat, než se soustředit na záběr od jedné velké ryby..

Určitě na Labi perfektně fungují partikly. Proto Vám určitě doporučujeme si nějaký připravit a náskledně s ním zakrmit - mix kukuřice, řepky, pšenice nebo třeba konopí bude kaprům chutnat asi vždy :)

K zákrmu doporučujeme použít i několik hrstí naboosterovaných pelet, na které Vám následně i doporučujeme lovit - ideálně na průměr 18mm - můžete navíc nadipovat či obalit těstem. 

Co se týče místa, kam nahodit, jsou úseky, kde se kapři chytají nejlépe přímo pod břehem, jinde naopak z prostředku řeky z koryta - stejně tak záleží na hloubce řeky, aktivitě ryb atd. 

Pokud se pod keři u břehu nachází hloubka, určitě sem alespoň jeden prut nahoďte. Druhým můžete experimentovat a nahzovat jej vždycky někam jinam, např. s PVA přívěsem s pár peletami.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů