Slapy

#5409 28. 5. 2012

Mikulenka Zdeněk: Dobrý den
Teprve nedávno jsem začal kaprařinu vnímat jinak než žaludkem a věta chyt a pust je kromě svatá.Mam ale problém zkušenosti z krmením typu boilis,pelety atd je pro mě nova.Teprve se s ní seznamuji.Proto bych se chtěl zeptat:začátkem srpna jedu na týdenní výpravu na nádrž Slapy a nevím co za krmení použít.Mužetemi prosim Vás poradit.Děkuji Zdeněk

Nikl Team

Dobrý den Zdeňku,

pokud úplně začínáte, doporučíme Vám zakoupit si nějakou knihu o kaprařině (lépe více) a tu nastudovat, určitě Vám to v mnohém pomůže.

Co se týče Vaší výpravy, určitě si budete chtít raději co nejvíc zachytat, než čekat jen na jeden záběr o velké ryby...

Proto Vám doporučujeme připravit si větší množství partiklu - mix kukuřice, řepky, pšenice atd. + halibut pelety (průměr 15 nebo 20mm) a pár kilo boilies - doporučujeme Vám naše nejosvědčenější a nejuniverzálnější, tedy 3XL nebo Kill Krill.

Pokud z předelšých výprav víte, kde se kapři krmí nebo kudy projíždějí, připravte jim zde větší krmné místo z partiklu, pelet a několika hrstí boilies.

Lovit můžete jak na pelety, na které kapři reagují velmi rychle, tak v případě záběrů od nechtěných malých ryb na selektivnější boilies. Dle aktivity ryb sám uvidíte, zde je třeba přikrmit či stačí vyčkat nebo bude úplně nejlepší se přestěhovat do jiné části revíru a zkusit to znovu...

Přejeme hodně štěstí, Nikl team

Návrat na přehled dotazů