Montáž pro lov na škeblích a hranách

#543 3. 11. 2009

Fidelius: Dobrý den chtěl jsem se zeptat jakou montáž mám použit kde je hodně škeblí a ostrých hran abych nepřeřezal při záběru. dik :) ps. jakej matroš a jak udělat montáž :) :):)

Nikl Team

Dobrý den,
do takovýchto míst bychom naši sestavu pravděpodobně složili následovně: šokový vlasec 0,50 – 0,70mm o délce 20m (podle toho jestli nahazujete nebo vyvážíte můžete tuto délku samozřejmě upravovat), např Shock-it, No Memory, Head Line. Pokračovali bychom závěskou Snag clip, která dovolí olovu po záběru odpadnout, což je při lovu na podobných místech velice důležité (kapr nemá takovou tendenci prchat při dně, kde hrozí riziko uříznutí) a navíc pokud by se přeci jen ryba uřízla, díky bezpečnostnímu systému se kapr osvobodí a nebude s sebou tahat xx metrů Vašeho šokového vlasce.
Jako návazcový materiál bychom zvolili pravděpodobně šnůrku Arma Kord 50lb, 45lb Quicksilver nebo kombinaci 50lb fluorocarbonu s kouskem jedné z výše uvedených měkkých šňůrek. Co se týče háčku do těchto podmínek, asi bychom sáhli po modelu Cranked Hook, Deep Gripper, Korda Wide Gape B nebo i Longshank Nailer.
Pokud máte k dispozici loď, snažte se po záběru nejprve dojet nad kapra a až poté ho začít zdolávat.
Hodně štěstí! Nikl team.

Návrat na přehled dotazů