Vrbenský

#5431 31. 5. 2012

PETR KOPP: Dobrý den,asi tak za měsíc se chystáme na vrbenské jezero k mostu,poradíte mi jaký vlasec a návazec použít?ryby tam budou zřejmě dost opatrný a tak jsem myslel použít návazce z fluorokarbonu.A vlastně ani nevím co k háčku,jestli boilis,nebo kukučici,či peletu.poradte prosím,s pozdravem P.Kopp

Nikl Team

Dobrý den Petře,

na tomto jezeře se nachází poměrně hodně vázek a jistě již i utrhaných vlasců, takže Vám doporučujeme kmenový vlasec o síle alespoň 0,32 - 0,35mm + několik metrů pevného monofilu o průměru 0,50 - 0,60mm.

Co se týče návazců, můžete vyzkoušet čistý fluorocarbon - doporučujeme Vám Clearwater ve verzi 25lb v kombinaci s pevnými háčky Centurion 2000 vel. 6 nebo 4, případně otevřenější háčky jako Wide Gape X vel. 6 nebo 4, tyto háčky s fluorocarbonovými návazci fungují velmi dobře.

Jako nástrahu Vám doporučujeme boilies 3XL, které zde pochytalo už opravdu mnoho a mnoho velkých kaprů, případně Kill Krill, který zde také funguje výborně. Jestli si chcete více zachytat a velikost úlovku pro Vás není tím nejdůležitějším, doporučujeme Vám pelety 3XL nebo Kill Krill, případně si určitě dobře zachytáte i na klasickou dobře uvařenou kukuřici.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů