BG Power

#5451 4. 6. 2012

Trna Ivan: Dá se prut dodat bez poškození při přepravě?. Platí pro něj stejná chvála jako pro Bond Girl? Jak silnou zátěž snese při odhazování? 1 libra je cca 450 gramů, 3 libry přibližně 1500 gramů, co to pro prut znamená? Děkuji trna ivan..
Dotaz k produktu: Bond Girl POWER

Nikl Team

Dobrý den Ivane,

abychom byli upřímní, pruty BG Power stavíme v našem subjektivním hodnocení o kus dále, než "klasickou" BG, která je pro náš (řekněme univerzální) způsob rybolovu někdy až příliš měkká - tyto pruty ocení opravdoví fajnšmekři při lovu na menších vodách či kdekoliv, kde si můžete kapra vychutnat při zdolávání z lodi či člunu.

Bond Girl Power je silnější a houževnatější sestra, se kterou opravdu běžně používáme 200-250g říční olova, se kterými se nemusíte bát hodit i silněji. Jako ideální zátěž pro házení "kamkoliv" bychom uvedli 90-110g, s čímž si prut poradí i při opravdu brutálních náhozech.

Údaj 3lb odpovídá tahu, který je nutné vynaložit, aby se "rovně postavený prut ohnul špičkou o 90 stupňů" - snad rozumíte. Není to však údaj, který by jakkoliv odpovídal charakteristickým vlastnostem prutu - dnes tyto údaje už dávno nikdo neměří a u všech prutů je toto označení pouze orientační - jak jinak vysvětlit absolutně různou ohebnost dvou prutů, které jsou oba označeny jako 3lb :)

Pruty jsme samozřejmě schopni zaslat tak, aby dorazily ve 100% stavu, jedná se o oběžnou praxi, při které jsme nikdy žádný problém nezaznamenali.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů