jak a kdy na amura?

#548 6. 11. 2009

zewlbába: Ahoj,

má otázka je jednoduchá, jak a kdy je nejlepší se snažit ulovit amura na Labi, vím o několika krásných kusech, ale žádného se mi nepodařilo přelstít.

Zkoušel jsem monster kukuřici, pop-upy s ovocnými přichutěmi apod. Jaká je Vaše taktika na lov amurů na velkých řekách a jakou volíte strategii vnadění?

Existuje speciální boilie právě na amura? Nebo je lepší kráčet cestou stavění vlastní směsi třeba se sušenými mletými řasami, rákosem apod.?

Mockrát díky za odpověď.

Nikl Team

Ahoj,

amur je zvláštní kaprovitá ryba, která se od kapra liší v řadě ohledů. Pro jeho cílený lov na řece labi doporučujeme teplejší období roku. Ideální je pozdní jaro, kdy je voda již prohřátá a amuři jsou schopní spácat i velká množství návnady.

Základní předpoklad je samozřejmě amury nalézt. Na řece zahlédnete vyhřívající se amury jen těžko, proto se snažte získat informace spíše od úspěšných kolegů, pomocí nichž se dopátráte úseku řeky, kde se amuři pohybují. Nefunguje -li kukuřice, pop ups a boilies, neboj se sáhnout po ovoci. Mirabelky, třešně, švestky – to všechno jsou nástrahy, které skutečně dokážou pěkné amury nachytat.

S jejich použtím je ale nutné alespon pár dní předem vybrané místo provnadit vždy několika kilogramy vybraného ovoce. Pak si amuři snáze navyknou a začnou o sbírat s důvěrou.

Zkus se sám zamyslet, jestli by výskyt ovocných stromů u břehu řeky a lokalizace amurů nemohla nějak souviset..... :-)

Hodně štěstí!

Návrat na přehled dotazů