Orlík

#5502 16. 6. 2012

Ivo: Ahoj,už několik let se pokouším o chycení velkého kapra na orlíku.Bohužel bez úspěchu.Zkusil jsem snad všechno.Můžete mi prosím poradit,podle čeho mám zvolit místo a jaké nástrahy mám použít teď v létě?
Díky Ivo

Nikl Team

Ahoj Ivo,

Orlík rozhodně není jednoduchá voda. Volba místa je opravdu stěžejní - doporučujeme co nejklidnější místo. Pod vodou pak doporučujeme hledat co nejrůznorodější místa - místa s hodně členitým dnem, případně s vázkami nebo velkými kameny bývají velmi produktivní. Nebojte se chytat v hloubce zhruba 8 - 14m.

Na léto s cílem lovu větších ryb jednoznačně doporučujeme vysušené boilies Kill Krill, případně Food Signal. Oba tyto druhy boilies zde máme ozkoušené a fungují na jedničku. Pro cílený lov větších ryb bývá lepší prezentovat nástrahu s menším množstvím návnad kolem - stačí několik hrstí boilies. Někdy však můžete zkusit i opačnou strategii a zkusit stáhnout větší množství ryb (kukuřicí, drobným partiklem, peleatami a boilies) a následně se "prochytat" k větší rybě, které většinou dřív nebo později krmné místo také navštíví.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů