"nafukování" boilies

#5539 26. 6. 2012

olin: Cau kluci.Vyrabim si sam boili s hotovych smesy a aminokomplexu.Varim do vyplavani vetsiny kouli a nasledne hned boili z hrnce vytahuji.Susim napr prumer 16mm 12hodin prumer 21mm 24hodin.Problem je v tom ze pri lovu nahodim boili napr. prumer 16mm a po ctyrech hodinach po vytazeni udice ma tato koule temer 20mm.Ve vode tedy nabere na objemu a zvetsi se temer o 4mm.Kdyz tedy vyrobim navazec aby byla koule od obloucku hacku vzdalena pul centimetru tak po vytazeni po nekolika malo hodinach je temer nalepena na obloucek hacku.Kde delam chybu pri vareni nebo suseni nebo se toto deje kazdemu?Dik za odpoved.

Nikl Team

Ahoj Oline,

popravdě moc netušíme, kde by mohla být chyba. Pokud urolujete 16mm kuličky a následně na ně lovíte, většinou nástrahu vytáhnete o něco menší, než ji do vody hážete. 

Jediné možné vysvětlení, které nás napadá je, že boilies nebylo dostatečně vysušené. Osobně návnady i nástrahy po uvaření sušíme alespoň 3 dny, aby se kulička více "utáhla". Takto sušené boilies dle nás funguje pro lov větších kaprů mnohe lépe, než krátkodobě sušené návnad - ty je dobré používat např. pro zimní lov. 

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů