Jemná montáž na podzim

#556 9. 11. 2009

DAVID: Dobrý den, chci se zeptat příští týden jedu na víkend na jednu přehradu pokusit štěstí.. je to stará přehrada moc velkých kaprů zde není ale přeci jen nějaký tam bude ale pěkně chytrý jakou mě doporučíte strategii vnadění a jaké boilie ? popř montáž (je zde všude celkem tvrdé dno..)Díky moc
Dotaz k produktu: Korda Háčky Kurv Shank, 10ks, Korda Háček Long Shank vel.1, 10ks, Korda PVA Funnel Web System 7m PVA, Boilie těsto, Carp´R´Us Návazcový fluorocarbon Clearwater

Nikl Team

Ahoj Davide,

nyní je voda studenější a ryby přehnanou aktivitou již příliš nehýří, proto je nanejvýš důležité kapra lokalizovat a zaujmout. Nejlépe uděláš, pokud na echolotu nalezneš příhodně místo pro lov v blízkosti nějakých překážek ve vodě (padlé stromy, keře,…) s dostatečnou hloubkou. Pro rozkrmení doporučujeme nachystat si rozpůlené boilie, které přeliješ pro zvýšení atraktivity liquidem. K tomu by nebylo špatné udělat ještě několik method mixových koulí. Takto připravené krmné místo si nyní již jen zaslouží jemnou montáž.

Zvol si háčky menších velikostí (8–10), velmi osvědčené jsou například háčky Kurv Shank, Long Shank nebo Centurion. Na návazec je dobré použít jemnou šňůrku jako je například Smooth 15lb, kombinovanou třeba i s fluorocarbonem.

Boiles vol spíše menších velikostí. Ve studené vodě nám nyní velmi dobře funguje Mojito, C4 a novinka Krvavé peklo. Pro dosažení maximální atraktivity můžeš boilies ještě obalit v obalovacím těstě. K montáži přidej určitě pár kuliček na PVA pásce či v PVA punčoše. Této kombinaci rozhodně nemůže odolat žádný projíždějící kapr!

Hodně záběrů přeje Nikl Team!

00556_1.jpg
00556_2.jpgNávrat na přehled dotazů