Vltava

#5561 2. 7. 2012

Venca: Zdravím, chci poprosit o radu. Byl jsem už na spousty místech vltavy a kolikrát bez úspěchu i po několika dnech např tento týden Roztoky u PH. Nyní si chci najít svoje místečko a chodit si krmit. Mám radši kratší vycházky ne několikadenní akce (kvůli neúspěchu) a chtěl bych se zeptat co dát na háček. Používám peletky Noční můra a red halibut a zatím nikde ani záběr a to chlapi v přístavu na rohlík sem tam kapra vytáhnou. Rád bych také zaznamenal nějaký úspěch jelikož chytám rád na jeden feeder s pletenkou a jeden kaprářský prut, tak co by jste mi doporučili na háček a jak krmit a čím? Chtěl bych si tu ryby naučit na svoje abych trošku zmátl ty řezníky co sem chodí s 3/0 háky a 40 šnůrou a sekerkou na zádech s kusem rohlíku na háku. Jde mi o to si zachytat ne selektovat. Potěší každá ryba, jsou tu cejni, líni amuři, kapři a další ryby. Berou na peletky i jiné ryby než kapři? Díky za informace do začátku, jsem v tomto ohledu nezkušený, byl jsme zvyklý na červy a na housku, ale rád bych právě změnil nástrahy a naučil se na ně chytat. Klidně bych zkusil i nějaké boilie na rychlé chytání.

Nikl Team

Dobrý den Venco,

předně - z Vašeho dotazu jsme vymazali informaci o konkrétním místě. Pokud si se chcete chodit krmit, opravdu o tom můžete říct jenom velmi dobrým kamarádům.. :))

V tomto případě Vám doporučujeme ryby krmit mixem partiklu - řepky, pšenice a kukuřice do kterého můžete navíc přidat i halibut pelety. Denní dávka krmení na takovou řeku a počet ryb v ní by měla být alespoň 5 - 10kg denně. Zkuste v dobrém čase a období takto krmit každý den nebo obden a po 3 - 5ti krmeních zkusit chytat.

Pod háček Vám doporučujeme dále zkoušet pelety, případně kukuřici a pokud by jste na krmné místo dostal spoustu menších ryb a chtěl zkusit chytit nějakého většího, tak i boilies. Např. Kill Krill nebo 3XL na Vltavě fungují velmi pěkně.

Přejeme hodně úspěchů, Nikl tea

Návrat na přehled dotazů