CSL Concentrated liquid + betain 1L

#563 10. 11. 2009

Jakub: Dobrý den. Už léta si krom komerečních návnad (kupuji např. 3xl) vyrábím své kuličky. Momentálně mám připravenou jednu směs, do které by se CSL Concentrated liquid + betain velmi hodil. Proto bych se Vás chtěl zeptat, zda-li máte zkušenosti s použitím tohoto CSL výrobku při výrobě boilie či jeho následném dipování. Především mi jde o horní hranici dávky, abych to moc "nepřekořenil". Mým záměrem je mít příchut partiklu i boilie naprosto identické. Myslým že by to mohlo fungovat. Děkuji Vám za radu či postřeh. S pozdravem Jakub.

Nikl Team

Dobrý den Jakube,

do mixu 3XL Vám už nedoporučuji přidávat velké množství CSL liquidu. Samotný mix má nižší reakci pH. Jelikož samotný CSL liquid má také kyselejší hodnotu, můžete boilies při vyšším dávkování předávkovat a dostat boilies už na příliš nízkou hranici pH, což kaprům při dlouhodobé konzumaci nevyhovuje. Chcete-li ale naopak docílit záběru v situaci, kdy kapři na nic nereagují, naopak překyselení je jednou z možností jak kapra přimět k záběru.

Mix 3XL plus AMK 3XL je nastaven do správné hranice pH. Kdyby jste přeci jen chtěl dát CSL liquid, přidejte ještě ke komplexu maximálně 10 ml CSL / kg směsi.

Nezapomeňte přidat melasu nebo NHDC a Robin oil a Robin oil aktiv. U partiklu můžete CSL liquid dávkovat vě větší míře, ale pozor také na předávkování. Nemůžete na kilo pelet, boilies, nebo partiklu nalít 500 ml CSL liquidu. Optimální dávka je 30 – 100 ml/ kg.

CSL je skvělý atraktor, ale pouze v případě, že ho používáte s rozumem.

Používali jsme větší množství CSL do method mixů, pelet, atd, ale trvalo delší dobu než nám kapři najeli do krmného místa. Při nišším dávkování kapři a jiné ryby najeli do krmného místa ihned.

Hodně úspěchů a zábavy u vody! Karel Nikl

Návrat na přehled dotazů