Naviják

#5635 14. 7. 2012

Petr: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vaši odpoveď která je zde uvedena.. Píšete, že ,,prakticky každý naviják je vhodný pro lov kaprů,Pokud chodíte spíše na kratší výpravy, nahazujete a nestahujete extrémně těžká olova, i tento levnější naviják Vám pro lov kaprů bude dobře sloužit."
Chtě bych se zeptat proč by měl odejít takový naviják jako je bandit ze stahování těžkých olov a jaký je rozdíl mezi kaprovým navijákem, se kterým ty olova můžu tahat a mezi obyčejjnějším.. Osobné používám slammer 560, je tu taky problém stím, že by se mi mohl rozsypat z tahání těžkých olov?
Děkuji

Nikl Team

Dobrý den Petře,

pokud si zákazník vybírá naviják, vždy se mu snažíme poradit takový, který bude nejlépe vyhovovat jeho požadavkům. Pokud si kupujete naviják, se kterým máte v plánu vyvážet nebo stahovat těžká olova, je takřka nutné sáhnout po navijácích, které jsou k tomuto účelu vyvinuty.

Základní rozdíl mezi navijáky vhodnými na vyvážku (např. modely Ultegra nebo lépe Power Aero či od Daiwy Entoh) mají "střeva" vyrobena z mnohem odolnějších materiálů a celková konstrukce a zpřevodování je mnohem silnější, než u "levnějších" navijáků. Další problém bývá s deformací cívky, ke které také u základnějších modelů navijáků dochází.

Nedá se říci, že by tyto navijáky nevydržely krátkodobý nápor, ale z dlouhodobějšího hlediska si můžete být takřka 100% jistý, že takto naviják zničíte.

Co se týče Vašeho navijáku, určitě jej můžete používat i pro extrémnější podmínky. Jeho tělo i "vnitnosti" jsou dle popisu i zkušeností zákazníků vyrobeny z odolného kovu díky čemůž nedochází k tvoření "vůlí" nebo postupnému "zneprovoznění" navijáku.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů