Naviják

#5635 14. 7. 2012

Petr: Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vaši odpoveď která je zde uvedena.. Píšete, že ,,prakticky každý naviják je vhodný pro lov kaprů,Pokud chodíte spíše na kratší výpravy, nahazujete a nestahujete extrémně těžká olova, i tento levnější naviják Vám pro lov kaprů bude dobře sloužit."
Chtě bych se zeptat proč by měl odejít takový naviják jako je bandit ze stahování těžkých olov a jaký je rozdíl mezi kaprovým navijákem, se kterým ty olova můžu tahat a mezi obyčejjnějším.. Osobné používám slammer 560, je tu taky problém stím, že by se mi mohl rozsypat z tahání těžkých olov?
Děkuji
Dotaz k produktu: Bandit

Nikl Team

Dobrý den Petře,

pokud si zákazník vybírá naviják, vždy se mu snažíme poradit takový, který bude nejlépe vyhovovat jeho požadavkům. Pokud si kupujete naviják, se kterým máte v plánu vyvážet nebo stahovat těžká olova, je takřka nutné sáhnout po navijácích, které jsou k tomuto účelu vyvinuty.

Základní rozdíl mezi navijáky vhodnými na vyvážku (např. modely Ultegra nebo lépe Power Aero či od Daiwy Entoh) mají "střeva" vyrobena z mnohem odolnějších materiálů a celková konstrukce a zpřevodování je mnohem silnější, než u "levnějších" navijáků. Další problém bývá s deformací cívky, ke které také u základnějších modelů navijáků dochází.

Nedá se říci, že by tyto navijáky nevydržely krátkodobý nápor, ale z dlouhodobějšího hlediska si můžete být takřka 100% jistý, že takto naviják zničíte.

Co se týče Vašeho navijáku, určitě jej můžete používat i pro extrémnější podmínky. Jeho tělo i "vnitnosti" jsou dle popisu i zkušeností zákazníků vyrobeny z odolného kovu díky čemůž nedochází k tvoření "vůlí" nebo postupnému "zneprovoznění" navijáku.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů