Jaký vlasec

#575 16. 11. 2009

David: Zdravim,chtel bych pozadat o radu jaky pouzit vlasec na kaprarinu.Vlasec by mel byt dobry hlavne na odhoz.Taky by mel mit velkou pevnost(lovim vetsinou v blizkosti vazek).Mam docela zmatek v nosnostech.Jednou se udavaji v tahu,jednou v trhu a pak zas v uzlu...Zatim pouzivam Vlasec Byron-Silver ghots o prumeru 0,33.Udavana nosnost je 13,8kg.Nevim jestli je ta nosnost brana v tahu,uzlu nebo trhu.Podle jake nosnosti mam vybirat vlasec?Je mozne,ze jiny vlasec o nosnosti treba 8,5kg bude pevnejsi?Chtel bych vlasec v mensim prumeru,ale podobnou nosnosti.Muzete nejaky doporucit?Dekuji za radu
Dotaz k produktu: Nylonový vlasec C-MAX LINE 1000M

Nikl Team

Dobrý den Davide. Naše volba vlasce je naprosto jednoznačná. http://www.nikl.cz/p756-nylonovy-vlasec-c-max-line-1000m.php ">MACK2 C-MAX se ukázal jako naprosto perfektní ve všech směrech a proto ho doporučujeme i Vám. http://www.nikl.cz/30-vlasec-mack2-c-max-line-sametovy-tvrdak.php ">ZDE naleznete podrobnou recenzi zhrnující naše poznatky z uplynulé sezony, kdy jsme vlasec testovaly.

Co se týká udávaných nostostí vlasců. Většina údajů je naprosto zkreslená a dá se jim opravdu jen pousmát. Každopádně Vám řekneme jednoduchý fakt… Máte asi zmatek o udávaných pevnostech. Jediná pevnost, která Vás může zajímat, je pevnost v uzlu. To je reálná pevnost vlasce, kterou potřebujete v praxi znát.

Pokud lovíte v blízkosti vázek, doporučujeme zvolit průměr 0,35–0,38mm. Silnějšího průměru se u tohoto vlasce určitě neobávejte, jde s nimi nahazoval velice snadno a dále než s tenšími vlasci jiných výrobců.

Přečtěte si pozorně http://www.nikl.cz/30-vlasec-mack2-c-max-line-sametovy-tvrdak.php ">recenzi, kde naleznete odpovědi na většinu Vašich otázek.

S pozdravem Nikl team.

Návrat na přehled dotazů