Vlasec na zavážení

#5751 12. 8. 2012

mirous: Dobrý den ,chci se zeptat jaké silony by jste mi doporučili na zavážení na vzdálenost asi 150m.Použil jsem silony třicítky a ty se mi zkroutili.Dá se to nějak odstranit nebo jsou na vyhození?Jsou nějaké speciální silony na zavážení jaká síla jaká značka?Děkuji

Nikl Team

Dobrý den,

předně bychom Vám určitě doporučili pro zavážení průměr vlasce 0,35, který není tak průtažný a který se tak rychle neničí (s tím velmi úzsce souvisí i překroucení).

Vlasce můžete zkusit vymotat z cívky (ideálně např. na louce) a následně je stáhnout zpět do navijáku. Konec vlasce musí být volný a ideální je vlasec namotávat pomaleji přes vlhký hadřík. Záleží na stupni zkroucení, ale alespoň trochu by to mělo pomoci.

Na zavážku Vá doporučujeme použít vlasec v průměru 0,35mm s nižší průtažností. Pokud chcete nejlepší vlasec pro zavážení, rohozdně Vám doporučujeme produkt Black Power Nylon z dílny Leona Hoogendijka, který je enormně pevný a velmi málo průtažný.

Pokud hledáte levnější alternativu, doporučujeme např. vlasec C-Max v průměru 0,35mm.

Samozřejmostí je překontrolování rolniček Vašich navijáků, zda se dobře točí - nefunkční rolničky jsou nejčastěji příčinou překrucování vlasců.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů