Taktika lovu

#5774 18. 8. 2012

Jarek: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak krmit a co použít za háčky nebo šňůrku na jednom 9ha rybníku je tu hodně malých kaprů a hlavně cejni. Vím na tomto rybníce že jsou 2 kapři kolem 15kg a dost kaprů kolem 10 kg. Je to svazovka takže v rybníku je hodně vázek a hlavně velké kameny pod vodou tak bych se chtěl zaptat co použít při tak obtížném terénu.(někdy se mi stane že mi to přebrousí o kameny i malý kapřík.) Děkuji!

Nikl Team

Dobrý den,

v tomto případě bude pravděpodobně nejefektivnější přistoupit k lovu selektivněji - tedy jako návnady a nástrahy zvolit boilies C4 nebo Food Signal, případně dobře vysušený Kill Krill v průměrech 20 - 24mm. Vnadit nemusíte příliš velkým množstvím, spíš více dbejte na přesnou lokalizaci míst, kde by se větši ryby mohly vyskytovat. 

Co se týče koncových sestav, jednoznačně Vám doporučujeme použít svlékací šňůrku (např. Jelly Wire 35lb nebo Quick Silver 30 - 40lb) v kombinaci s háčky např. Centurion 2000 vel. 6 nebo 4, případně Anti Snag hook stejné velikosti, ideálně doplněné o vlasové rovnátko.

Aby jste měl ještě větší jistotu při zdolávání, určitě Vám také doporučujeme použít na posledních např. 7 - 15m Vaší sestavy oderuvzdorný šokový vlasec např. Leon Head Line v průměru 0,50mm - 0,60mm.

Pěkný den, Nikl team

Návrat na přehled dotazů