Poraďte lepší taktiku vnadění

#59 21. 6. 2009

Lukáš: Dobry den,mam dotaz a to k zakrmení a to na labi a na pískovnách.Já zakrmuji partiklem a poté peletami s boiliesem.Kapři jsou poté dost aktvní a vždycky se nechají vyprovokovat k záběru ale neni jích moc.Mohl by jste poradit třeba jinou nějakou lepší taktiku vnadění.A ještě jeden dotaz jak bych měl prezentovat carp candy(kapří bonbony)?měl jsem záběry na samostatnou plovoučku a co by ste mi poradil za kombinaci na panáčka jaké boilies muže to být jakékoliv boilies z vašeho kráamku od jakékoliv firmy!!

Nikl Team

Ahoj Lukáši, k Tvému prvnímu dotazu ohledně taktiky vnadění. Podle toho, co píšeš je možné, že kapři lovné místo rychle začnou považovat za nebezpečné a i když zpočátku na takto připraveném místě dostáváš záběry, záhy zjistí, že tu hrozí nebezpečí. Možností, jak to řešit je několik. Vyzkoušej například krmit dvě místa zaráz a lovit vždy jen na jednom z nich. V případě, že záběry na jednom místě ustanou, přesuň se na druhé místo. Tam se budou kapři krmit s důvěrou.. Tato taktika bude fungovat jen v případě, že dvě místa od sebe budou dostatečně vzdálená, aby ryby nebyly na druhém místě rušeny.

Kapří bonbony můžeš používat jednak jako single hook bait – zcela samostatně jako vysoce atraktivní nástrahu nebo nad kobercem pelet, konopí nebo třeba řepky. Druhou možností je lov na panáčka, kdy plovoucí bonbon použiješ jako pestrou pop-upku nad klasické boilies. Použít je můžeš samozřejmě s jakýmkoliv boilies. Doporučujeme ale kombinovat s menšími potápivými kuličkami. Velké boilies malinký bonbon nepostaví. Přejeme hodně úspěchů a budeme se těšit na zpětnou odezvu.

Návrat na přehled dotazů